• +38(050)552-39-47
  • +38(097)336-58-28
  • +38(093)064-44-19
  • kiev@wis.com.ua

Скільки мов здатна вивчити людина?

Багато людей по всьому світу можуть спілкуватися та впевнено знають і розуміють більше двох мов. Навряд чи може здивувати й володіння трьома мовами. Багато з нас пам’ятають наших дідусів і бабусь, які свого часу змушені були переїжджати з однієї країни в іншу, і володіли 4-5 мовами. В Індії вважається природним спілкування на 5-6 мовах.

Скільки ж мов здатна вивчити людина? Чи може їх число доходити до 30 і більше?

До сих пір невідомо, яку кількість мов здатна опанувати людина. Як показує історія людства, завжди знаходяться люди, які можуть висловлюватися не тільки рідною, а й різною мірою володіти іншими мовами.

З давніх-давен знання іноземної мови вважалося ознакою освіченості, культури та високої моралі. Практично всі політики, дипломати, полководці та діячі науки і культури, що увійшли в історію, а також інші видатні особистості володіли іноземними мовами.

Першим в історії поліглотом вважається Мітрідат VI Євпатор, цар Понта. Він прославився тим, що довго та успішно зі своєю багатонаціональною армією бився з Римською імперією. Існує припущення, що Мітрідат знав 22 мови. Тому «мітрідатами» називають видання з паралельними текстами на декількох мовах.

Клеопатра, цариця Єгипту, окрім грецької та латинської мови володіла ще, щонайменше, 10 мовами.

Зіяд Фавзі, викладач в університеті Сан-Паулу, володіє 58 мовами. У 1997 році він потрапив до Книги рекордів Гіннеса, як найголовніший поліглот планети.

Альберто Тальнаві, житель Італії, говорить на всіх європейських мовах, знає 15 мов, є членом 50 академій світу, і щороку намагається вивчати 2-3 нові мови.

Капітан сер Річард Френсіс Бертон – британський мандрівник, письменник, поет, перекладач, етнограф, лінгвіст, гіпнотизер, фехтувальник і дипломат. За деякими даними він володів 29 мовами.

Стверджували, що журналіст з Великобританії Гарольд Уїльямс протягом життя вивчив понад п’ятдесят мов, хоча складно сказати чи дійсно він знав стільки мов, або тільки говорив про це, щоб справити враження. Коли йому було одинадцять років, він вивчив французьку мову, німецьку мову, іврит і грецьку мову, а також знав латинь.

У простих перекладачів, зазвичай, кількість робочих мов не перевищує двох. Якщо практикуючий перекладач – поліглот, він, найчастіше, працює на професійному рівні в бюро перекладів тільки з трьома-чотирма мовами.

Послуги бюро перекладів